S pomocí dotace NZÚ light lze FVE pořídit již za 1 korunu.
S dotací NZÚ light lze pořídit FVE za 1 Kč.
Ikona
Náš e-shop
Ikona
Nezávazná poptávka
Ikona
Konfigurovat fotovoltaiku
E-shop Etcon
Nezávazná poptávka
Konfigurovat fotovoltaiku

Nové zelené úsporám Light

Nové zelené úsporám Light

Od 2.5.2023 startuje program pro nízkopříjmové domácnosti, Nová zelená úsporám Light, přináší novou možnost podpory v podobě instalace systému na ohřev vody pomocí sluneční energie vedle již existujícího rychlého zateplení. Tuto dotaci mohou žádat jak noví zájemci, tak i ti, kteří již využili dotaci na zateplení prostřednictvím tohoto programu.

Novinkou v programu je poskytování dotace ve výši 90 tisíc korun na instalaci fotovoltaického nebo termického systému pro ohřev vody. Oproti zateplení, které lze provést svépomocí, je třeba tuto instalaci provést odborně způsobilou osobou s oprávněním dle platného zákona o hospodaření energií.

Dotace ve výši 150 tisíc korun na rychlé zateplení fasády, střechy, stropů, podlah a výměnu oken a vchodových dveří zůstává beze změny.

 Díky těmto podporám mohou zájemci zejména z řad seniorů a domácností s nižšími příjmy získat až 240 tisíc korun na posílení energetické nezávislosti a snižování výdajů za energie i do budoucna.

Žádost o dotaci v rámci programu Nová zelená úsporám Light je možné podat před, během nebo po realizaci úsporných opatření a finanční prostředky mohou být vyplaceny předem. Všechny podmínky pro získání dotace na zateplení a solární ohřev vody najdou zájemci v Závazných pokynech pro příjemce dotace, které jsou dostupné na webových stránkách Nová zelená úsporám.

Zaujal Vás článek? Sdílejte ho na sociálních sítích

Doporučené články

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru