S pomocí dotace NZÚ light lze FVE pořídit již za 1 korunu.
S dotací NZÚ light lze pořídit FVE za 1 Kč.
Ikona
Náš e-shop
Ikona
Nezávazná poptávka
Ikona
Konfigurovat fotovoltaiku
E-shop Etcon
Nezávazná poptávka
Konfigurovat fotovoltaiku

Reference

Zde si můžete prohlédnout vybrané ukázky našich realizací, které ilustrují naši práci a profesionální přístup.

Hala Tesco

 • Fotovoltaická elektrárna

RD Trutnov

 • Fotovoltaická elektrárna

RD Ostrava

 • Fotovoltaická elektrárna

RD Žabčice

 • Fotovoltaická elektrárna
 • Elektroinstalace

RD Klínovice

 • Elektroinstalace

RD Na konci světa

 • Fotovoltaická elektrárna

RD Jablunkov

 • Fotovoltaická elektrárna
 • Elektroinstalace

Sportovní hala

 • Elektroinstalace

Hala Tesco

 • Fotovoltaická elektrárna

RD Trutnov

 • Fotovoltaická elektrárna
 • Elektroinstalace

RD Ostrava

 • Fotovoltaická elektrárna

RD Žabčice

 • Fotovoltaická elektrárna
 • Elektroinstalace

RD Klínovice

 • Elektroinstalace

RD Na konci světa

 • Fotovoltaická elektrárna

RD Jablunkov

 • Fotovoltaická elektrárna
 • Elektroinstalace

Sportovní hala

 • Elektroinstalace

Spolupracujeme

Recenze naších zákazníku

Josef Feferle
Josef Feferle
23/10/2023
Se službami firmy ETCON jsem velmi spokojený. Od samotného začátku byla komunikace s touto společností výborná. Pan jednatel Tomšů se osobně angažoval ve všech fázích projektu, od první konzultace až po samotnou instalaci. Byl schopen odpovědět na každý můj dotaz a vysvětlit mi veškeré detaily. Firma mi vyšla vstříc při sestavení fotovoltaické elektrárny na míru dle našich potřeb. S panem jednatelem bylo možné konzultovat výkon elektrárny a optimální velikost baterií i typ panelů. Instalovaná elektrárna má výkon 9,9 kWp a baterie o výkonu 14,4 kW. Samotná instalace byla hotova neskutečně rychle a přesně podle domluveného plánu. Každý termín byl s námi konzultován, zda nám vyhovuje. Od podpisu smlouvy jsme měli elektrárnu nainstalovanou do 1 měsíce. Musím rovněž vyzdvihnout dobrou práci celého týmu. Všichni pracovníci byli nejen zruční, ale také zdvořilí a ochotní. Naprosto blesková dvoudenní instalace byla provedena pečlivě, a to včetně označení jističe, vysvětlení chodu elektrárny, představení aplikace, až po úklid. Když přihlédnu ještě k příznivé ceně, tak mohu firmu ETCON jen doporučit. Vše zatím funguje, jak bylo dohodnuto. Firma samostatně také vyřizuje dotaci a připojení k síti, což je další skvělý bonus. Přístup firmy je zkrátka opravdu profesionální a rád bych celému týmu poděkoval.
Václav Jaroš
Václav Jaroš
21/08/2023
Firmu ETCON jsem vybral z konkurence cca pěti menších i velkých firem pro montáž FVE, protože v součtu jako jediná splňovala kritéria: - rozumná cena (jedna z nejnižších cenových nabídek ve srovnání s konkurencí) - žádné velké peníze dopředu (záloha pouze 10%, další až po návozu materiálu) - rozumný termín (slíbený tak krátký termín montáže, že jsem tomu ani nevěřil - návoz materiálu a montáž panelů na střechu proběhl během tří týdnů od podpisu, natažení a zapojení kabelů a komponent ve sklepě se sice mírně protáhlo, přesto celková doba od podpisu smlouvy do zprovoznění byla jen dva a půl měsíce) - dobrý dojem z komunikace zástupců firmy (jednatel, pan Jakub Tomšů, se kterým jsem většinu věcí domlouval, je nejen sympatický chlapík, ale zejména má elektro vzdělání a ví o čem mluví - vlastně skutečnost, že mluvím s někým od fochu, mě uklidnila a byla asi klíčová k finálnímu rozhodnutí) Dále pozitivně hodnotím, že jsem se ohledně termínů, dotazů, papírování prakticky vždy někomu dovolal a bylo mi zodpovězeno, co jsem potřeboval. Všichni montážníci byli slušní a mluvili česky. Drobná výtka, že nebyl stoprocentně dodržený paneloklad - nevešly se na šířku, tudíž jsou na výšku a dva panely z dvaceti umístěné na jinou část střechy, což mi vzhledově nijak nevadí a funkčně, zdá se, také ne, ale je možná dobré střechu důsledněji zaměřit. Celá akce proběhla bez problémů, překvapení a rozpaků a elektrárna funguje na první zapojení.
Petr Furmanek
Petr Furmanek
18/06/2023
Vzhledem k tomu, že už jsem měl nejaké komponenty nakoupené a jenom jsem potřeboval dostat FV panely na střechu, oslovil jsem loni i letos několiv firem v okolí. A až v ETCON energo s tím neměli problém a dodali mi, co jsem potřeboval. • Dodávka pouze FV modulů na střechu a vyvedení vodičů k DC rozváděči, což jiné firmy odmítaly • Rychlé jednání - do druhého týdne byli panely na střeše • Aby se to vešlo, posunuli výlez na střechu o jednu řadu tašek • Za jeden den přidělali konstrukci i 20 FV modulů (pracovali až do večera)
Lukáš Kotek
Lukáš Kotek
06/06/2023
Firmu Etcon jsem oslovil na doporučení známého po tom, co jsme jednali s několika firmami, které se sice přijeli podívat (některé) a následně začalo stále to samé kolečko slibování, nekomunikování a lhaní (na FVE jsem nespěchal, ale vadí mi slibování typu "ano, zrovna nad tím sedím, dnes pošlu cenovou nabídku", které se táhne 3/4 roku). Etcon proti tomu byl příjemnou změnou. Po úvodním telefonátu ihned našli termín, přijeli, vše si prošli, pobavili se s námi o naší představě. Následně zpracovali předané data o spotřebě, rozměrech a parametrech domu a střechy a vypracovali návrh realizace. Vše velice seriózně a profesionálně. Ihned začali vyřizovat veškerou administrativu, o všech krocích mě průběžně informovali. Termín instalace dodrželi tak, jak jsme se původně domluvili. Dokonce mi v průběhu navrhli i dřívější termín, když se jim udělal prostor. Samotná instalace naprostý koncert profesionality. Kdyby mi na baráku, který rekonstruujeme, takhle fungovali všechny firmy, tak jsem naprosto šťastný. Každý přesně věděl co dělat, u toho mi dokázali zodpovídat všechny mé netečné dotazy. Samotná kvalita práce je na výborné úrovni, popravdě je to udělané lépe, než jsem původně očekával. Nenechali se zaskočit ani neočekávanými situacemi, které jim náš barák připravil. Vždy přišli s několika řešeními, které mi vysvětlili, a následně realizovali. Kladně bych hodnotil osobní a přátelský přístup. Bez problémů mi realizovali i výkopové práce (část panelů na střeše dřevníku) a doplnění hromosvodů vč. revize (zjistili mi, že za ty roky od stavby se trochu změnila legislativa). Pan jednatel mi dílo předal a na místě vše vysvětlil. Dokonce jsme si nasimulovali různé situace, takže jsem i reálně pochopil, jak FVE funguje. Dodnes jsme v kontaktu a trpělivě odpovídá na mé dotazy nováčka s FVE. Vždy velice pečlivě a srozumitelně, a to ve dve v noci (dokonce o víkendech). Tohoto přístupu si velmi vážím. Celkově hodnotím na firme zejména profesionalitu, pohotovost a aktivní komunikaci, což jsou hodnoty, se kterýma se běžně u takovýchto firem nesetkávám.
Dušan Pospěch
Dušan Pospěch
21/05/2023
Rád bych se podělil o dvě zkušenosti s firmami, které řešili mou FVE. Původní firma se mnou uzavřela smlouvu v srpnu 2022 a vzala si 50% zálohu na celou FVE. Bohužel 9 měsíců se nic nedělo, nakonec i přes neustálé urgence a dotazy k zahájení prací se domluvil termín montáže, na který firma nedorazila a vymluvila se na havárii na jiné zakázce. Následné další termíny probíhaly bohužel stejně. Jednatelé přestali komunikovat. Aktuálně jsem odstoupil od smlouvy s původní firmou a stále čekáme na vrácení zálohy, tentokrát přes právníka. Druhá firma úplně opačný přístup. Mohu vřele doporučit firmu ETCON Energo s.r.o., která v druhé půlce dubna dostala požadavek k přípravě nabídky i s termíny realizace. Montáž proběhla po odsouhlasení projektu během 8 dnů (panely na střeše, kabeláž, baterie, napojení a kompletní zprovoznění). Dovezli kompletní sadu potřebného materiálu a spustili instalaci. Diametrálně odlišný přístup samotného jednatele pana Jakuba Tomšů, který ochotně vysvětlil, proč máme vyměnit kabeláž za adekvátní (důvod kompletní náhrady napájení domu z baterií), vysvětlil varianty střídačů i panelů. Dnes již máme funkční FVE a děkujeme za skvělý přístup!
Jan Mašek
Jan Mašek
03/05/2023
Menší firma, ochotná splnit individuální přání zákazníka. Realizace během 4 měsíců. Problémy otevřeně komunikovány a rychle řešeny. Spokojenost s aktivním přístupem a kvalitou odvedené práce.
Arnošt Fojtík
Arnošt Fojtík
21/04/2023
Profici....

Nezávazná poptávka

Navrhneme Vám řešení na míru.
Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.

Často kladené otázky

Ano, běžné elektroinstalace jsou základem všech odvětví, kterými se zabýváme, realizujeme domovní, bytové, ale i průmyslové elektroinstalační práce.

V České Republice je fotovoltaická elektrárna schopná vyrobit 1 MWh ročně za každý 1 kWp výkonu. Tudíž v případě využití maximálního možného výkonu pro mikrozděj, 10 kWp, jsme schopni vyrobit více než 10 MWh energie za rok.

Bezpečnostní systém Security Vám zajistí střežení vašeho bytu, domu či firmy 24 hodin denně. Operátoři bezpečnostního centra naší partnerské firmy JABLOTRON reagují na poplachové signály alarmu. V případě zájmu o tuto službu nás neváhejte kontaktovat.

 

Návratnost se odvíjí více faktory, tím hlavním je spotřeba energií v domácnosti, jsou domácnosti, ve kterých se investice do fotovoltaických elektráren nevyplatí, naopak pro velkou většinu domácností se návratnost pohybuje mezi 5 až 10 lety.

Přejít nahoru